Poletni čas je kot nalašč za raziskovanje, preizkušanje in vodno zabavo. Poletje nam je s toplimi dnevi ponujalo veliko možnosti za bivanje na prostem, vendar pa prinašalo tudi omejitve, ki smo jih morali v dobro otrok upoštevati. V skladu s projektom Varno s soncem, se na prostem nismo zadrževali  od 10 do 16 ure, zadrževali smo se v senci in v notranjih prostorih vrtca. Otrokom smo omogočili, da so preko praktičnega dela (poskusov) prihajali do novih odkritij, izkušenj in spoznanj o vodi. Pridobili so si vedenja o lastnostih vode, o vlogi in pomenu vode za ohranjanje živih bitij v vodnem ekosistemu in spoznavali vodo kot vsakdanjo in hkrati zelo posebno snov.

Izvajali smo veliko aktivnosti pri katerih so otroci spoznavali gibanje teles v vodi- plovnost, spoznavali  grafične prikaze, ki so jih odčitavali in oblikovali  (eksperimenti z vodo), ustvarjali z različnim likovnim materialom, se seznanili z novo pesmico, poslušali veliko pravljic, se seznanili z zdravim in varnim načinom življenja (voda, sonce ) ter uživali v prelivanju, pretakanju in špricanju z vodo.

Želimo vam prijetne poletne počitnice!

FOTOGRAFIJE