VZGOJA ZA ZDRAVJE V VRTCIH

V sklopu Vzgoje za zdravje v vrtcih smo danes gostili Katjo iz Centra za krepitev zdravja iz Murske Sobote, ki nam je pripovedovala zgodbico o nastanku in pomenu Korona virusa, kako se pred njim obvarovati ter kako ga dojeti, kot obvladljiv virus. Otroke je seznanila s petimi načini kako skrbimo za svoje zdravje in kako se zaščitimo pred virusi. Teh pet načinov so otroci že dobro poznali in so jih z lahkoto tudi naštevali. To so: Skrb za higieno, zdrava prehrana, gibanje oz. telovadba, počitek in skrb za varnost. Gospa Katja nam je razložila, da če teh pet načinov dosledno upoštevamo nam niti Corona, niti kakšen drug virus ne pride do živega. Ponovili smo še pravilno umivanje rok, za konec pa se naučili telovadbe za SUPERjunake. »Močni smo, pogumni smo, srečni smo, ljubljeni smo!« smo vzklikali toliko časa, dokler temu nismo zares verjeli. Bilo je odlično, poskusite tudi vi.