V predšolskem obdobju je govorni razvoj zelo hiter in zato je pomembno, da temu posvetimo veliko pozornosti. Prav tako na razvoj govora močno vpliva tudi poslušanje kakovostnih zgodb, katerih se v skupini veliko poslužujemo. Redno beremo otroško literaturo kot so pravljice, zgodbe, pesmi in uganke. V mesecu januarju se z otroki posvečamo letnemu času zimi in ruski pravljici ŽIVALI PRI BABICI ZIMI. Obstaja veliko načinov kako otroke spodbujati k pripovedovanju. Mi smo se odločili, da bomo izdelali didaktično hiško kot motivacijsko sredstvo, ki otroke spodbuja k pripovedovanju. Otroci izredno radi pripovedujejo in tako pridobivajo izkušnje za nastopanje. Zato dajmo možnost otrokom, da pripovedujejo in jih poslušajmo.