Z otroki starejše skupine vrtca Bodonci smo se vključili v dobrodelni natečaj, ki vključuje ustvarjanje v skupini otrok, ekološko tematiko in dobrodelno noto. V ustvarjalno- trajnostnem natečaju smo izdelali čisto svojega Zamaškonjama (zbiralnik plastičnih pokrovčkov), ki je izdelan iz odpadnih kartonskih škatel in tulcev. Skupaj z otroki smo ga pobarvali ter ga opremili z maskoto dvornega norčka Jolly (sponzor natečaja). Otroke vzgajamo v duhu trajnosti in ekologije. Z zbiranjem plastičnih zamaškov za dober namen pa med otroki prebujamo tudi dobrodelni čut. Zbrane pokrovčke bomo podarili društvu VESELE NOGICE, ki pomaga otrokom z motnjami v duševnem razvoju. Zaradi vključenosti otrok v izdelavo Zamaškonjama otroci še z večjim veseljem prinašajo in odlagajo odpadne plastične pokrovčke.

Zahvaljujemo se otrokom, staršem, starim staršem, tetam, stricem, da nam pri tem projektu pomagajo in z majhnimi dejanji naredijo nekaj velikega.