V letošnjem šolskem letu smo se z otroki starejše skupine enote Bodonci pridružili mednarodnemu projektu, Pomahajmo v svet/Say Hello to the World. Namen projekta je povezovanje otrok in odraslih preko spletne aplikacije in videokonference ter s tem omogočiti spoznavanje nam drugačnih kultur, verstev, tradicij, načina življenja. Sodelujemo z vrtcem iz Litve, natančneje iz Vilne, preko aplikacije My Hello, ki nam omogoča enostavno deljenje vsebin in izvedbo video klicev. Preko mesečnih videokonferenc se vidimo in drug drugemu pokažemo kakšne pesmi pojemo, kakšne dejavnosti izvajamo, kakšen jezik govorimo, se naučimo prvih tujih besed. Namen projekta je, da otroke preko različnih, njim zanimivih dejavnosti, motiviramo in jih tako navajamo na rahljanje stereotipov, predsodkov, nestrpnosti do drugače mislečih, do tujcev, do ljudi s posebnimi potrebami, do starejših. Program vsebuje pet tematik, ki delujejo po načelih Kurikuluma. Vsak mesec se otroci in vzgojiteljice spoznavamo z določeno temo – To sem jaz, Jaz in moja družina, Jaz in moj vrtec, Jaz in moje mesto ter Jaz in moja država. Do sedaj smo obravnavali dve temi, na tretjo – Jaz in moj vrtec, se že pripravljamo. Otroci so tako do sedaj spoznali sebe, svojo družino ter ugotovili, da kljub temu, da smo si zelo podobni, smo si hkrati tudi zelo različni. Spoznavali smo, kaj nas naredi unikatne ter kaj nas združuje. Najljubša dejavnost v projektu je za otroke videokonferenca, ko preko računalnika pomahajo svojim novim prijateljem, jim pokažejo, kaj so se naučili ter vidijo, kaj so se naučili oni. Na zadnji videokonferenci so naši otroci, skupaj s prijatelji iz Litve, zapeli in zaplesali ob spremljavi pesmice Baby Shark. Na vsaki videokonferenci predstavimo tudi nove besede, ki se jih naučimo v njihovem jeziku. Zanimivo je poslušati tudi njih, ko se učijo besede v slovenskem jeziku. Otroci in vzgojiteljice v projektu resnično uživamo in se veselimo novih tem, ki so pred nami.