Danes je otroke starejše skupine obiskala policistka Vesna. Ga. policistka se je z otroki pogovorila o skrbi za varnost v prometu. Skupaj z njo smo se dotaknili prometnih pravil, ki jih moramo upoštevati kot pešci, kolesarji ter pri vožnji v avtu. Policistka Vesna nas je opozorila ter nam pokazala, kako pomembno je, da smo kot pešci vidni. Ogledali smo si različne odsevnike ter se naučili, da hodimo ob robu ceste ali po pločniku, cestišče pa vedno prečkamo na označenem prehodu za pešce. Ker še nimamo opravljenega izpita za kolo, se lahko s kolesi, poganjači in skiroji vozimo le na dvorišču, igrišču ali v spremstvu odrasle osebe. Ne glede na to kje se vozimo, je najbolj pomembno, da imamo vedno na glavi kolesarsko čelado. Le ta namreč ščiti naše glavice pred udarci in poškodbami. Dotaknili smo se še vožnje v avtu ter se naučili, da moramo vedno sedeti v otroškem sedežu in biti ustrezno pripeti z varnostnim pasom. Ker smo sedaj dobro ozaveščeni, bomo tudi starše opozarjali na prepoved uporabe mobilnih telefonov med vožnjo ter uporabo varnostnega pasu.

Policistka Vesna nam je predstavila tudi svojo uniformo, pripomočke, ki jih uporablja ter nam predstavila svoje delo. Za konec nas je povabila še na ogled Policijske postaje Murska Sobota, kjer si bomo lahko ogledali njihove prostore ter videli prostor za pripor.

Preživeli smo poseben, poučen in zabaven dan v družbi policistke Vesne, za to se ji lepo zahvaljujemo.