Na današnji svetovni dan Zemlje smo v našem vrtcu izvedli tek solidarnosti. Saša Kerčmar, svetovalna delavka vrtca, nam je pripravila delavnico na kateri smo spoznali deželo Afriko, kjer vladata revščina in lakota. Ogledali smo si film o življenju afriškega dečka in spoznali posledice podnebnih sprememb, ki nas zaradi neodgovornega ravnanja, vse najbolj prizadenejo. Nato so otroci obrisali svojo roko ter vanjo narisali, kako bi oni pripomogli k temu, da bi bilo afriškim otrokom bolje in lepše. Na prostem pa smo tekli v znak solidarnosti do otrok, ki trpijo zaradi pomanjkanja hrane in vode. Pridružili so se nam tudi otroci iz srednje in mlajše skupine. Tako smo skupaj pretekli 30,6 solidarnih kilometrov.