Danes nas je obiskala ga. Mojca iz Krajinskega parka Goričko in nam na zanimiv način predstavila belo štorkljo, ki velja za simbol Pomurja. Veliko znanja smo z otroki pridobili že prej, veliko zanimivosti pa nam je povedala ga. Mojca. Kako ločimo mladiče od odrasle živali, koliko meri v višino, koliko tehta, kaj je, zakaj ima gnezdo tako visoko….in še več. Ga. Mojca je s seboj prinesla tudi štorkljo ter nas naučila, kako ločimo mladiče od staršev. S pomočjo metra nam je prikazala, kako velika so štorkljina krila in kako zelo visoka je odrasla štorklja. Skupaj smo reševali uganke in se igrali igrico Štorklja in žaba, kar je otroke še posebej pritegnila. Na koncu našega srečanja smo spoznali še ptiče, ki živijo v naših krajih (veliki skovik, smrdokavra, vrabec, sinica, kos), naši gostji smo povedali še deklamacijo o štorklji, ki smo se jo naučili ter se ji zahvalili z majhno papirnato štorkljo.

Ge. Mojci se iskreno zahvaljujemo za obisk in vse znanje, ki nam ga je predala. Tovrstnih sodelovanj si želimo tudi v bodoče.